Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Gest serca może zmienić świat. Rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności

23–25 marca w wielu miastach Polski odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności. W ubiegłym roku podczas akcji zorganizowanej przez 18 banków żywności 16 tys. wolontariuszy zebrało w sumie 190 ton artykułów spożywczych. Trafiły one do fundacji i stowarzyszeń prowadzących m.in. jadłodajnie, pomoc osobom chorym i dzieciom. Podobnie będzie w tym roku.

Ze statystyk GUS wynika, że w 2010 roku ponad 2 mln Polaków było zagrożonych ubóstwem bądź wykluczeniem społecznym. Co trzecie polskie dziecko jest niedożywione. Banki żywności na co dzień koordynują pomoc w ramach unijnego programu PEAD (Europejski Program Pomocy Żywnościowej), jednak zbiórki żywności, szczególnie w okresach przedświątecznych, to kolejna okazja na zgromadzenie dodatkowych artykułów spożywczych.

W tegoroczną zbiórkę włączają się między innymi wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Organizacja posiada ponad 70 lokalnych filii, z których ponad 30 systematycznie współpracuje z bankami żywności, prowadząc wydawanie artykułów spożywczych. Za każdym razem od kilku do kilkunastu filii włącza się w organizowane przez banki zbiórki. W Wielkanocnej Zbiórce Żywności pomagać będą również ochotnicy ChSCh z  Lidzbarka Warmińskiego.

– Akcję wesprze młodzież z trzech lidzbarskich szkół – mówi Agnieszka Michmiel. wolontariuszka filii ChSCh w Lidzbarku. – Pragniemy pomóc jak największej liczbie osób. Prosimy szczególnie o przekazywanie produktów, których na co dzień brakuje w naszym punkcie pomocy żywnościowej: oleju, konserw, cukru czy słodyczy. Oczywiście będziemy wdzięczni za każdy dar.

Filia w Lidzbarku od kilku lat prowadzi zakrojoną na szeroką skalę pomoc żywnościową. W 2011 roku wolontariusze wydali łącznie prawie 100 ton artykułów spożywczych. Pomoc trafiła do 1 585 osób.

Aby pomóc, wystarczy odwiedzić jeden ze sklepów biorących udział w akcji, zakupić produkty z długim terminem ważności, np. konserwy, olej, mąkę czy cukier, i wrzucić do oznakowanych koszy.

Bądźmy wrażliwi, bo każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie i składa się na tysiące małych kropel, tworzących potężne wsparcie dla tych, którzy go najbardziej potrzebują!      

Poniżej przedstawiamy listę lidzbarskich sklepów, w których 23-25 marca zbierana będzie żywność:

LUX, ul. Polna 2
LUX 4, ul. Wysoka Brama 25
Sklep spożywczy BARTEK, ul.  Wiejska 46
RYWAL, ul. Poniatowskiego 16
DELIKATESY, ul. Plac Wolności 2 
Biedronka ul. Lipowa 5
Sklep Milea, ul. Ogrodowa 1
Lidl, ul. Wiejska 1

Czytaj o pomocy żywnościowej.

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij