Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Lidzbark Warmiński

Gest serca może zmienić świat. Rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności

16.03.2012, Pomoc żywnościowa

23–25 marca w wielu miastach Polski odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności. W ubiegłym roku podczas akcji zorganizowanej przez 18 banków żywności 16 tys. wolontariuszy zebrało w sumie 190 ton artykułów spożywczych. Trafiły one do fundacji i stowarzyszeń prowadzących m.in. jadłodajnie, pomoc osobom chorym i dzieciom. Podobnie będzie w tym roku.

Ze statystyk GUS wynika, że w 2010 roku ponad 2 mln Polaków było zagrożonych ubóstwem bądź wykluczeniem społecznym. Co trzecie polskie dziecko jest niedożywione. Banki żywności na co dzień koordynują pomoc w ramach unijnego programu PEAD (Europejski Program Pomocy Żywnościowej), jednak zbiórki żywności, szczególnie w okresach przedświątecznych, to kolejna okazja na zgromadzenie dodatkowych artykułów spożywczych.

W tegoroczną zbiórkę włączają się między innymi wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Organizacja posiada ponad 70 lokalnych filii, z których ponad 30 systematycznie współpracuje z bankami żywności, prowadząc wydawanie artykułów spożywczych. Za każdym razem od kilku do kilkunastu filii włącza się w organizowane przez banki zbiórki. W Wielkanocnej Zbiórce Żywności pomagać będą również ochotnicy ChSCh z  Lidzbarka Warmińskiego.

– Akcję wesprze młodzież z trzech lidzbarskich szkół – mówi Agnieszka Michmiel. wolontariuszka filii ChSCh w Lidzbarku. – Pragniemy pomóc jak największej liczbie osób. Prosimy szczególnie o przekazywanie produktów, których na co dzień brakuje w naszym punkcie pomocy żywnościowej: oleju, konserw, cukru czy słodyczy. Oczywiście będziemy wdzięczni za każdy dar.

Filia w Lidzbarku od kilku lat prowadzi zakrojoną na szeroką skalę pomoc żywnościową. W 2011 roku wolontariusze wydali łącznie prawie 100 ton artykułów spożywczych. Pomoc trafiła do 1 585 osób.

Aby pomóc, wystarczy odwiedzić jeden ze sklepów biorących udział w akcji, zakupić produkty z długim terminem ważności, np. konserwy, olej, mąkę czy cukier, i wrzucić do oznakowanych koszy.

Bądźmy wrażliwi, bo każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie i składa się na tysiące małych kropel, tworzących potężne wsparcie dla tych, którzy go najbardziej potrzebują!      

Poniżej przedstawiamy listę lidzbarskich sklepów, w których 23-25 marca zbierana będzie żywność:

LUX, ul. Polna 2
LUX 4, ul. Wysoka Brama 25
Sklep spożywczy BARTEK, ul.  Wiejska 46
RYWAL, ul. Poniatowskiego 16
DELIKATESY, ul. Plac Wolności 2 
Biedronka ul. Lipowa 5
Sklep Milea, ul. Ogrodowa 1
Lidl, ul. Wiejska 1

Czytaj o pomocy żywnościowej.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 508 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Warmińsko-Mazurski
Filia Lidzbark Warmiński
ul. Wyszyńskiego 18a
11-100 Lidzbark Warmiński

Nr konta bankowego:
38 2030 0045 1110 0000 0278 3030

Przedstawiciel zarządu: Sylwester Walkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 675 764

E-mail:


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij