Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Lidzbark Warmiński

Lidzbark Warmiński: gest wsparcia w wielkanocnej zbiórce

27.03.2012, Pomoc żywnościowa

Rodziny wielodzietne, matki samotnie wychowujące dzieci i wiele innych potrzebujących osób skorzysta z żywności zebranej w Lidzbarku Warmińskim podczas Wielkanocnej Zbiórki Żywności. Akcję zorganizowaną 23–25 marca przez Bank Żywności w Olsztynie jak zawsze w Lidzbarku koordynowała lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

– W ośmiu sklepach pracowało 56 wolontariuszy – mówi Agnieszka Michmiel z ChSCh. – W większości byli to uczniowie lidzbarskich szkół: Gimnazjum nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych. Udało się zebrać 767 kg.

Klienci sklepów najczęściej przekazywali mąkę i makarony. Ale jest też wiele innych produktów, które już niebawem trafią do najbardziej potrzebujących osób.

– 2 kwietnia w naszym punkcie wydawania żywności odbędzie się przekazanie zebranych artykułów. Zgłoszą się po nie osoby wytypowane przez MOPS i GOPS – zapowiada Agnieszka Michmiel. – Obecnie liczba osób wymagających wsparcia zwiększa się. Dlatego takie okazje jak zbiórka żywności pozwalają na przygotowanie dodatkowych paczek dla potrzebujących.

Filia ChSCh w Lidzbarku pomaga nie tylko od święta, ale również na co dzień. W 2012 roku co miesiąc po odbiór żywności pochodzącej z programu PEAD (Europejski Program Pomocy Żywnościowej) do siedziby filii zgłasza się 1 050 beneficjentów. Dzięki pracy wolontariuszy zajęcie po szkole mogą znaleźć także dzieci uczęszczające do prowadzonej przez ChSCh Świetlicy Środowiskowej „Centrum Alfa”.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 508 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Warmińsko-Mazurski
Filia Lidzbark Warmiński
ul. Wyszyńskiego 18a
11-100 Lidzbark Warmiński

Nr konta bankowego:
38 2030 0045 1110 0000 0278 3030

Przedstawiciel zarządu: Sylwester Walkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 675 764

E-mail:


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij