Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Lidzbark Warmiński: średnio 1250 osób skorzysta z pomocy

477 rodzin, 1164 osoby objęte pomocą, prawie 67 ton wydanej żywności o wartości ponad 194 tys. zł. Tak w za pomocą liczb można przedstawić działalność filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Lidzbarku Warmińskim w ubiegłym roku. W bieżącym korzystających ze wsparcia jest jeszcze więcej.

Wolontariusze ChSCh prowadzą systematyczną pomoc dla ok. 1250 najuboższych mieszkańców miasta i gminy. Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie w ramach unijnego programu pomocy żywnościowej (PEAD). Do potrzebujących trafiają m.in. mleko, ryż, makaron, konserwy czy płatki śniadaniowe. Z roku na rok asortyment produktów jest coraz bardziej urozmaicony.

W okresie wakacyjnym wydawanie żywności było zawieszone, ale już od września punkt przy ul. Wyszyńskiego 18a wraca do pracy pełną parą.

– Oprócz wydawania artykułów spożywczych angażujemy się także w zbiórki żywności organizowane przez Bank Żywności w Olsztynie. W ten sposób zdobywamy dodatkowe produkty dla osób potrzebujących – tłumaczy Agnieszka Michmiel z filii ChSCh w Lidzbarku Warmińskim.

Działalność ChSCh w Lidzbarku jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy Lidzbark Warmiński, współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie oraz pracy wolontariuszy.

Czytaj więciej o pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij