Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Lidzbark Warmiński

Lidzbark Warmiński: średnio 1250 osób skorzysta z pomocy

30.08.2013, Pomoc żywnościowa

477 rodzin, 1164 osoby objęte pomocą, prawie 67 ton wydanej żywności o wartości ponad 194 tys. zł. Tak w za pomocą liczb można przedstawić działalność filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Lidzbarku Warmińskim w ubiegłym roku. W bieżącym korzystających ze wsparcia jest jeszcze więcej.

Wolontariusze ChSCh prowadzą systematyczną pomoc dla ok. 1250 najuboższych mieszkańców miasta i gminy. Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie w ramach unijnego programu pomocy żywnościowej (PEAD). Do potrzebujących trafiają m.in. mleko, ryż, makaron, konserwy czy płatki śniadaniowe. Z roku na rok asortyment produktów jest coraz bardziej urozmaicony.

W okresie wakacyjnym wydawanie żywności było zawieszone, ale już od września punkt przy ul. Wyszyńskiego 18a wraca do pracy pełną parą.

– Oprócz wydawania artykułów spożywczych angażujemy się także w zbiórki żywności organizowane przez Bank Żywności w Olsztynie. W ten sposób zdobywamy dodatkowe produkty dla osób potrzebujących – tłumaczy Agnieszka Michmiel z filii ChSCh w Lidzbarku Warmińskim.

Działalność ChSCh w Lidzbarku jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy Lidzbark Warmiński, współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie oraz pracy wolontariuszy.

Czytaj więciej o pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 508 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Warmińsko-Mazurski
Filia Lidzbark Warmiński
ul. Wyszyńskiego 18a
11-100 Lidzbark Warmiński

Nr konta bankowego:
38 2030 0045 1110 0000 0278 3030

Przedstawiciel zarządu: Sylwester Walkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 675 764

E-mail:


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij