Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Lidzbark Warmiński: żywność trafi do dzieci

15-17 marca odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności. 20 tys. wolontariuszy w całej Polsce zbierało artykuły spożywcze dla osób potrzebujących.

Wielkanocna zbiórka odbywa się co roku. Organizują ją banki żywności zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności. Dary zebrane podczas akcji trafiają m.in. do świetlic środowiskowych i ośrodków wspierających rodziny.

Jest jedną z organizacji, które pomogą w przekazaniu artykułów spożywczych osobom potrzebującym, jest filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Lidzbarku Warmińskim. Jej wolontariusze włączyli się w zbiórkę zorganizowaną przez Bank Żywności w Olsztynie.

– W tym roku zebraliśmy 923 kg żywności – mówi Agnieszka Michmiel, wolontariuszka ChSCh. – Dary rozdzielimy pomiędzy 80 rodzin oraz podopiecznych Świetlicy Środowiskowej „Centrum Alfa” i Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim.

W Lidzbarku Warmińskim w wielkim zbieraniu pomagali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych, dzieci ze świetlicy „Centrum Alfa” oraz podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy.

Bank Żywności w Olsztynie uczestniczy w świątecznych zbiórkach żywności od 2000 roku.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij