Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Lidzbark Warmiński

Nasza powszednia dobroczynność

17.05.2009, nieprzypisany

Filia Organizacji Pożytku Publicznego - Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (OPP - ChSCh) w Lidzbarku Warmińskim działa od 20 marca 2006 roku. Jej wolontariusze na wiele sposobów starają się nieść swą pomoc potrzebującym oraz oddziaływać wychowawczo na miejscowe dzieci i młodzież.

W lidzbarskiej filii działa punkt wydawania żywności, z którego usług korzysta miesięcznie tysiąc trzysta sześćdziesiąt dwie osoby (rocznie wydaje się 52 tony żywności). Poza tym organizowane są też doroczne zbiórki żywności, takie jak akcja "Podziel się posiłkiem" (w ubiegłym roku zebrano 1260 kg produktów, które przeznaczono na paczki dla dwustu sześćdziesięciorga siedmiorga dzieci) oraz Świąteczna Zbiórka Żywności (zebrano jej 2340 kg i rozdano trzystu czterdziestu rodzinom). Warto nadmienić, że do współpracy przy zbiórkach zachęcono młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, propagując w ten sposób szlachetną ideę wolontariatu. Kolejne inicjatywy to punkt wydawania odzieży, wypożyczalnia sprzętu zimowego, biblioteka dla osób miejscowych, oferująca literaturę zdrowotnościową, społeczną i lektury szkolne, a także świetlica środowiskowa dla dzieci i młodzieży.


Świetlica działa pięć razy w tygodniu po cztery godziny, od 13.00 do 17.00. Jej oferta obejmuje dożywianie i wykłady z zakresu profilaktyki zdrowia, zajęcia plastyczne, zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego, zajęcia sportowe (bilard, atlas, strzelnica, tenis stołowy, narty, łyżwy), pomoc w odrabianiu zadań domowych. Dla podopiecznych świetlicy organizowane są ferie zimowe i półkolonie letnie oraz uroczystości z okazji Dnia Dziecka lub Dnia Rodziny. Wolontariusze pomagają im, a tym samym ich rodzinom, w rozwiązywaniu problemów osobistych lub wychowawczych. Również inne osoby, objęte pomocą naszej Organizacji, mogą liczyć nie tylko na życzliwą pociechę, ale i na pomoc w załatwianiu rozmaitych spraw życiowych, ponieważ, jak pisze Św. Jan, miłować należy nie słowem i językiem, lecz czynem i prawdą.


Serwis Informacyjny OPP - ChSCh (bf)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 508 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Warmińsko-Mazurski
Filia Lidzbark Warmiński
ul. Wyszyńskiego 18a
11-100 Lidzbark Warmiński

Nr konta bankowego:
38 2030 0045 1110 0000 0278 3030

Przedstawiciel zarządu: Sylwester Walkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 675 764

E-mail:


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij