Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Prawie półtorej tony pomocy

1 319,63 kg artykułów spożywczych zebrano 23–24 września podczas zbiórki żywności zorganizowanej pod nazwą Podziel Się Posiłkiem w Lidzbarku Warmińskim. Jak podkreśla jej koordynatorka Anna Wróblewska z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), mieszkańcy bardzo chętnie uczestniczyli w akcji. Zbiórka była częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia realizowanego przez Fundację Polsat, Firmę Danone i Federację Polskich Banków Żywności.

Organizowanie podobnych akcji w Lidzbarku, w porozumieniu z Bankiem Żywności w Olsztynie, to domena lokalnej filii ChSCh. Wolontariusze w ciągu roku angażują się tutaj w trzy zbiórki: wielkanocną, świąteczną i wrześniową. Podobnie było i tym razem.

– Uzyskaliśmy trochę mniej niż przed rokiem, ale biorąc pod uwagę wzrost cen w sklepach, była to udana zbiórka – podkreśla Anna Wróblewska.

W 12 lidzbarskich sklepach pracowało około 90 wolontariuszy. Większość z nich stanowiła młodzież ze szkół: podstawowej, gimnazjum i dwóch średnich.

– Najwięcej było makaronu, oleju, cukru i mąki, ale zebraliśmy też wiele innych produktów – mówi Agnieszka Michmiel z lidzbarskiej filii ChSCh.  

Artykuły spożywcze za pośrednictwem filii trafią do wielu potrzebujących rodzin,
wytypowanych przez lokalny MOPS i GOPS oraz szkoły.

Warto dodać, że udział w zbiórkach żywności to tylko jedna z form pomocy, jakiej udziela filia ChSCh w Lidzbarku. Przy współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie i ośrodkami pomocy społecznej prowadzi ona ponadto wydawanie żywności, od kilku już lat systematycznie pomagając w ten sposób ponad 1 200 potrzebującym z miasta i gminy Lidzbark Warmiński. ChSCh prowadzi też w Lidzbarku Świetlicę Środowiskową „Centrum Alfa”, pomoc odzieżową oraz wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego.

– Dzięki życzliwości władz miasta i pomocy sponsorów możemy wykonywać naprawdę dużo pracy dla ludzi – mówi Sylwester Walkiewicz, przedstawiciel zarządu ChSCh. – Wciąż jednak mamy potrzeby. Jedną z nich jest utrzymywanie przyznanego nam przez miasto lokalu przy ul. Wyszyńskiego. W całości służy on potrzebującym, niezbędne jest jednak ponoszenie kosztów m.in. ogrzewania, prądu, środków czystości, gazu. Dlatego wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o wsparcie, które pozwoli nam nadal pomagać. 

Jeśli chcesz pomóc wolontariuszom z Lidzbarka, by mogli nadal nieść wsparcie potrzebującym, złóż dar

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij