Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Lidzbark Warmiński

Rocznica pracy Centrum Alfa

4.10.2009, nieprzypisany

We wrześniu ubiegłego roku rozpoczęła funkcjonowanie w Lidzbarku Warmińskim (przy ul. Wyszyńskiego 18A) Świetlica Środowiskowa „Centrum Alfa” Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Dnia 30 września, z okazji rocznicy pracy tej placówki odbyła się wyjątkowa uroczystość.

Po przywitaniu gości Piotr Nowacki, dyrektor Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej przedstawił historię i działalność dobroczynną tejże organizacji na terenie kraju i za granicą. Natomiast inicjatywy podejmowane przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną na terenie Lidzbarka Warmińskiego, czyli pracę z dziećmi w świetlicy środowiskowej oraz pomoc najuboższym w ramach punktu wydawania żywności - zaprezentowała i omówiła Dorota Zaborowska, kierowniczka filii. Miłym akcentem była obecność na tej uroczystości Wojciecha Korzeniowskiego, przedstawiciela Rady Miasta Lidzbark Warmiński oraz Ewy Lubińskiej, redaktor naczelnej lidzbarskiej filii „Gazety Olsztyńskiej”.

Na szczególną uwagę zasługują podopieczni świetlicy, którzy uczestnicząc m.in. w zbiórkach żywności, mają swój udział w służbie Potrzebującym. Podczas uroczystości rocznicowej z kolei dzieci miały swoją cześć programu, w której podziękowały sponsorom za finansowanie świetlicy, wręczając im swoje malunki na szkle. Potem nastał czas docenienia i podkreślenia pracy wolontariuszy. Piotr Nowacki z Dorotą Zaborowską wręczyli im pamiątkowe podziękowania. - To piękne, że są jeszcze osoby, które chcą za darmo poświęcać swój czas dla Bliźniego – powiedział Piotr Nowacki. Oprócz przemówień i podziękowań była również muzyka, odbył się bowiem koncert dwóch zespołów muzycznych: zespołu "Soneczko" (ze szkoły z ukraińskim językiem nauczania w Bartoszycach) oraz zespołu "CODA", prowadzonego przez Ewę Gedryś, dyrektorkę Młodzieżowego Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim, przy którym młodzież działa. Daria Paszko, Natalia Sawko i Paulina Zaborowska z zespołu „Soneczko” z Natalią Szełest, ich opiekunką wykonały utwory w języku ukraińskim. Natomiast zespół "CODA" zagrał utwory współczesne. Był też poczęstunek, przygotowany w dużej części przez same dzieci. Na zakończenie oficjalnej części tego spotkania, na prośbę kierowniczki filii, Tomasz Żelazko, obecny na uroczystości pastor Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego odmówił modlitwę za dalsze prowadzenie Boże w pomocy dzieciom i najuboższym. Ostatnim akcentem tego wydarzenia była wspólna zabawa przy akompaniamencie zespołu z Młodzieżowego Domu Kultury. - Szkoda, że pomimo zaproszenia przez ogólnopolski zarząd Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w uroczystości nie wziął udziału burmistrz ani żaden jego przedstawiciel – powiedziała Dorota Zaborowska.

Świetlica Środowiskowa „Centrum Alfa” jest trzecią tego typu placówką w Lidzbarku Warmińskim liczącym około 17 000 mieszkańców. Z ilości dzieci uczestniczących w zajęciach świetlicowych można sądzić, że istnieje potrzeba, aby takich placówek było w tym mieście więcej.

 

Serwis Informacyjny ChSCh (mon)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 508 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Warmińsko-Mazurski
Filia Lidzbark Warmiński
ul. Wyszyńskiego 18a
11-100 Lidzbark Warmiński

Nr konta bankowego:
38 2030 0045 1110 0000 0278 3030

Przedstawiciel zarządu: Sylwester Walkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 675 764

E-mail:


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij