Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Ruszyła wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

W marcu rozpoczęła działalność wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego prowadzona przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Lidzbarku Warmińskim. Pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom jest bardzo ważną częścią działań ChSCh. Tym istotniejszą, że przewlekła choroba w rodzinie wiąże się także z pogorszeniem warunków materialnych.

Wypożyczalnia w Lidzbarku udostępnia sprzęt bezterminowo, po uprzednim podpisaniu umowy. Przyjęto zasadę dobrowolnych wpłat, nie mniejszych jednak niż 30 zł za wózek i 20 zł za balkonik. Datki nie są wygórowane, a co istotne, każda złotówka przeznaczona jest na naprawę posiadanego sprzętu. A dokładniej – na zakup części, ponieważ prowadząca wypożyczalnię Barbara Szamańska przekonała do wolontariatu zaprzyjaźnionych fachowców, którzy bezpłatnie opiekują się sprzętem. Teraz na wymianę uszkodzonych opon czeka wózek, który poza tym jest w świetnym stanie i będzie długo służył, gdy tylko uda się wyłożyć 70 złotych na nowe opony. Dwa dziecięce i jeden duży wózek czekają na zainteresowanych. Jest sporo balkoników, pojedyncze kule.

– Łóżka – to błyskawiczna odpowiedź pani Barbary na pytanie, co jest najbardziej potrzebne. – Z materacami antyodleżynowymi i z tylnym oraz bocznymi zabezpieczeniami. To drogi sprzęt i pyta o niego wiele osób. Przydałyby się także ze trzy pary kul. No i fotel-sedes.

Każdy, kto chciałby przekazać zbędny sprzęt rehabilitacyjny dla potrzebujących, proszony jest o kontakt telefoniczny, tel. 513 229 036.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego
ul. Wyszyńskiego 18a
(przy punkcie wydawania żywności)
czynna w poniedziałki i środy, w godz. 12-15
(w innym terminie – po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu)

Pomóż potrzebującym.

Dowiedz się więcej na temat projektu.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij