Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Lidzbark Warmiński

W Lidzbarku chleba nie zabraknie

12.01.2012, Pomoc żywnościowa

Wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Lidzbarka Warmińskiego właśnie podsumowują kolejny rok swojej pracy w ramach unijnego programu pomocy żywnościowej. W 2011 roku 1 585 osobom wydali łącznie prawie 100 ton artykułów spożywczych.

Kiedy zarabiasz 1 500 zł miesięcznie i masz na utrzymaniu pięcioosobową rodzinę, niełatwo związać koniec z końcem. W takiej sytuacji każda pomoc jest ważna i znacząco wpływa na jakość życia. Wiedzą o tym dobrze wolontariusze ChSCh, którzy na co dzień mają kontakt z wieloma osobami potrzebującymi.

– Wzruszenie i radość często było widać na twarzach odbierających u nas żywność – mówi Sylwester Walkiewicz, przedstawiciel zarządu ChSCh. – Dla wielu rodzin jest to naprawdę wielkie wsparcie.

Prowadzenie pomocy żywnościowej było możliwe dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim oraz współpracy filii ChSCh z Bankiem Żywności w Olsztynie, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim.

– Jednorazowo do naszego punktu zgłaszało się 1 100-1 200 osób potrzebujących – mówi Agnieszka Michmiel, wolontariuszka. – Żywność wydawaliśmy 1-2 razy w miesiącu.

W sumie w ciągu 2011 roku przy wydawaniu i transporcie żywności pomagało 15 wolontariuszy.

– Dziękujemy burmistrzowi oraz władzom miasta za pomoc i wsparcie w realizacji projektu – mówi Sylwester Walkiewicz. – Dziękujemy też szczególnie pani Barbarze Krasowskiej, kierownik MOPS-u w Lidzbarku Warmińskim oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli działalność filii w minionym roku.

Pomoc żywnościową wolontariusze prowadzą od 2006 roku. Już niedługo powinna zostać podpisana umowa z bankiem żywności na kolejny rok. Żywność z nowej puli trafi do osób potrzebujących najprawdopodobniej w marcu.

Choć nie wiemy, co przyniesie przyszłość, jednego możemy być pewni – jeśli nadal tak wiele serc będzie zaangażowanych w niesienie pomocy w Lidzbarku Warmińskim, chleba dla osób potrzebujących w tym mieście nie zabraknie.

Pomóż i ty! Złóż dar.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Foto: Świąteczna Zbiórka Żywności, koordynowana w Lidzbarku Warmińskim przez filię ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 508 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Warmińsko-Mazurski
Filia Lidzbark Warmiński
ul. Wyszyńskiego 18a
11-100 Lidzbark Warmiński

Nr konta bankowego:
38 2030 0045 1110 0000 0278 3030

Przedstawiciel zarządu: Sylwester Walkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 675 764

E-mail:


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij